EFE ve PODCASTÇİ ARKADAŞLARI

KIRMIZI HAP BÖLÜM 3 İÇİN SPONSORLUK:

Merhaba arkadaşlar, Kırmızı Hap 3 videosuna da sponsor olacak kişi, kurum ya da internet sitesi biliyorsanız bu sayfayı onlara yollayabilirsiniz. Kırmızı Hap 3’ün konusu “Evrim Neden Bilimdir, Yaradılış Neden Dindir” olacak. Evrimi kabul edenler için detaylı bir video olmaktan ziyade, kararsız kalmış ya da evrimi kabul etmeyenler için neden evrimin bilim ve yaradılışın sözdebilim olduğunu anlatacak. Sponsor olan arkadaşların hem videonun sonunda isimleri “sponsorlar” kısmında gözükecek, hem de kendilerine bazı ekstralar yollanacak (aşağıda yazdım).

 

Sponsorlukla ilgili bazı noktalar şunlar:

* Her zamanki gibi Patreon’a üye olan arkadaşların en yüksek olanları “sponsorlar” ve “destek olanlar” kısmında gözükecek. Mesaj atarsanız size de aynı ekstraları yollarım.

 

* Bu videonun sponsorluğundan gelen para, bu projenin masrafları ve bir sonraki projem olan bilim-kurgu orta metraj filmim için harcanacak.

 

* Direkt IBAN numarasına Havale/EFT olarak ödeme için:

IBAN: TR590001000712481544245005

 

* Ödeme yapanlara fatura yazacağım için sponsorluğun minimum değeri var. (SPONSOR olarak gözükmek için 50 TL, DESTEK OLANLAR’da gözükmek için 25TL) Patreon’da böyle bir sorun yok çünkü toptan o siteye fatura yazıyorum. Tabi ki daha yüksek verenin adı daha üstte olacak (because kapitalizm).

 

* Faturalar adresinize yollanacak ve gidere işleyebileceksiniz (örnek: tanıtım gideri)

 

* “Çok zenginim para sıkıntım yok” diyenler için 500TL ve üzeri verecek varsa sitesinin/firmasının adı/logosu videonun başında 3-4 saniye yayınlanacak (Örnek: “ahmet.com’un katkılarıyla”)

 

* Karışıklık olmaması için lütfen ödemenizde “notlar” kısmına ve ödeme yaptıktan sonra conmech@yahoo.com adresine yollayan kişinin adını, adresini, varsa vergi numarası ve vergi dairesini yazın.

 

* Diğer filmcilerden farklı olarak sponsor ve patreon kullanmamın sebebi, ben ünümü viral reklam yaparak ya da marka yüzü olarak harcamak istemiyorum. Filmcilikte ülkemizde ne yapılmadıysa onu yapmak istiyorum. Ayrıca videolarımı izleyecek maddi gücü olmayanlara da ulaşacak şekilde yapmak istiyorum. Filmci olma sebebim bu.

 

* Vereceğim ekstralar:

Ses kaydımın kesilmemiş hali: Bilimsel bilimsel terimler söylerken arada söyleyemeyip küfretmemi duyma zevkini yaşamak için.

Çekim hataları: “Ahahah söyleyemedi” diyebilmek için.

Videoda kullanılan illüstrasyonların jpg versiyonları.

Video için yazmış olduğum tüm notların ve metinlerin jpg versiyonları.

Kırmızı Hap 3’ün tester seyircisi olacaksınız. Yani video bittiğinde (ya da bitmeye yakın olduğunda) ilk versiyonu gizli modda size yollayacağım ve video ile ilgili yorumlarınızı alacağım.

Aklıma geldikçe ekleme yaparım.

 

* Bu arada her zamanki gibi, daha ufak ama düzenli destek vereyim (ayrıca gizsiz efecastleri herkesten 1 hafta önce dinleyeyim) diyorsanız: patreon.com/efeaydal

Advertisements